משרדנו נבחר כאחד ממשרדי עורכי הדין הטובים בישראל 2023
לפי גלובס וסטטיסטה 
דף עסקי
לפרטים נוספים 050-2999990  דף עסקי
A&A
ALON ANKER
LAW OFFICE 

שירותי משרד

המשרד מתמחה בתחום המשפט אזרחי מסחרי

דיני מקרקעין -

טיפול ועריכת כל סוגי עסקאות המקרקעין - עריכת הסכמי מכר – קנייה ומכירה של דירות, בתים, מגרשים; ייצוג רוכשים ברכישת דירה מקבלן, ייצוג רוכשים בקבוצות רכישה, ליווי בתהליך רכישת דירה ומכירתה, תכנון מס יעיל ואפקטיבי, טיפול בעסקאות מקרקעין מורכבות, רישום פרצלציה ובתים משותפים, לרבות בתחום מיסוי המקרקעין ותכנון ובניה; השכרה וטיפול בשוכרים ודירות להשקעה; מימון נכסים באמצעות ניהול משא ומתן עם בנקים למשכנתאות.


דיני עבודה -

המשרד מתמחה בתחום דיני העבודה בכלל ובפרט בייצוג בבית הדין לעבודה  מעסיקים ועובדים זרים (פלסטינאים) בענף הבנייה ובענף השמירה.

במדינת ישראל כמו בכל שאר מדינות העולם המודרני קיים מערך חוקים שנחקקו במטרה להסדיר את יחסי העבודה. היחסים שבין עובד למעביד ובין כלל העובדים והמעסיקים למדינה, אלו הם דיני העבודה.

בין החוקים העיקריים שנכללים במסגרת של דיני העבודה ניתן למצוא את: חוק פיצויי פיטורין, חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק חופשה שנתית, חוק העסקת בני נוער, חוק עבודת נשים, חוק הסכמים קיבוציים, שכר מינימום ועוד רבים אחרים ...

על אף שהחוק מסדיר את מרבית הזכויות של העובדים המועסקים על ידי ישראלים , מגמת הפרת זכויות העובדים בשוק העבודה הולכת וגוברת ,
באם הנך מרגיש/ה כי זכויותך נפגעו הנך מוזמנ/ת לפנות אלינו לייעוץ משפטי.

 

צוואות וירושה -

המשרד נותן הדרכה ושירותים משפטים בתחום הצוואות וירושות  וזאת על מנת להבטיח את רצונו האחרון של המצווה

המסגרת הנורמטיבית למלאכת פרשנות צוואה, קבועה בסעיף 54(א) לחוק הירושה, התשכ”ה 1965. סעיף זה קובע כי:

“מפרשים צוואה לפי אומד דעתו של המצווה כפי שהיא משתמעת מתוך הצוואה, ובמידה ואינה משתמעת מתוכה – כפי שהיא משתמעת מתוך הנסיבות”.
 

כלל יסוד במלאת פרשנות צוואה הינה התחקות אחר רצונו של המצווה. האינטרס לקיים אחר רצון המצווה הוא האינטרס היחידי שיש להגן עליו ומפניו נדחים כל יתר האינטרסים, יהיו אשר יהיו.

בספרו, פרשנות במשפט, כותב כב’ הנשיא ברק כך:

 

“רצונו של המצווה (“אומד דעתו”) הוא המטרה אשר המצווה מבקש להגשים. לשון הצוואה היא האמצעי להגשמת המטרה. פרשנות הצוואה נועדה להבטיח כי המטרה תוגשם בעזרת האמצעי” (שם, עמ’ 124).
 

בע”א 7735/02 עזבון המנוח ניסים אלבז ז”ל ואח’ נ’ יהושע ישועה אהל פז ואח’, פ”ד נח(3) 161, תיאר כבוד השופט טירקל את מלאכתו של הפרשן, לאמור:

“הצוואה היא מסמך מיוחד במינו. היא מסמך משפטי, אך מסמך זה אינו חסר נשמה. הוא כמו מכתב אישי אחרון, ביטוי של משאלות, אהבות, רגשות, ואף חשבונות, היוצאים ממעמקי לבו של אדם המהרהר במותו ובמה שיקרה אחרי מותו. כאן צופה הוא אל התח.א האחרונה של חייו – והראשונה שאחרי מותו. כאן הנסיון האחרון שלו לעצב את חייהם של הנשארים אחריו, ולמצער, להשפיע עליהם. כאן תקוותו האחרונה לחיות בזכרונם באהבה ובהכרת תודה. ולא רק בשל כך קשה פרשנותה של צוואה מפרשנותו של כל מסמך משפטי אחר. אין היא כפרשנותו של חוק, שצור מחצבתו, ההליכים שקדמו לחקיקתו ומטרותיו ותכליותיו ידועים. אין היא כפרשנותו של חוזה שהצדדים לו, בדרך כלל, בין החיים, והם או הנסיבות מעידים על הכוונות והתכליות שעמדו ביסודו. כאן מונח לפנינו דף נייר שבתוכו גלומים דבריו של המנוח, ואנו, שמצווה עלינו לקיים את דבר המת, עלינו לשמוע את קולו, להבין את דבריו ולהטות אוזן לבנות הקול המשתמעות מתוך דבריו” (שם, עמ’ 165).

המשרד מתמחה בעריכת כל סוגי הצוואות  כדלקמן :


 

1. צוואה בפני עדים צוואה בעדים תהיה בכתב, תצויין בתאריך ותיחתם ביד המצווה בפני שני עדים לאחר שהצהיר בפניהם שזו צוואתו; העדים יאשרו באותו מעמד בחתימת ידם על פני הצוואה שהמצווה הצהיר וחתם כאמור.

2.צוואה בכתב יד  - צוואה בכתב יד תיכתב כולה ביד המצווה, תישא תאריך כתוב בידו ותיחתם בידו.

3. צוואה בעל פה  -   שכיב מרע וכן מי שרואה עצמו, בנסיבות המצדיקות זאת, מול פני המוות, רשאי לצוות בעל-פה בפני שני עדים השומעים לשונו.
 
4. צוואה בפני רשות צוואה בפני רשות תיעשה על ידי המצווה באמירת דברי הצוואה בעל-פה בפני שופט, רשם של בית משפט או רשם לעניני ירושה, או בפני חבר של בית דין דתי, כמשמעותו בסעיף 155, או בהגשת דברי הצוואה בכתב, על ידי המצווה עצמו, לידי שופט או רשם של בית משפט, רשם לעניני ירושה או חבר בית דין דתי כאמור.
 
5.צוואה הדדית -   בני זוג רשאים לערוך צוואות מתוך הסתמכות של בן הזוג האחד על צוואת בן הזוג האחר; צוואות כאמור יכולות להיעשות בין אם הזוכה על פי כל אחת מהצוואות הוא בן הזוג ובין אם הוא גורם שלישי, בין בשני מסמכים שנערכו באותה עת ובין במסמך אחד.

 
נייד : 050-2999990 , משרד :3356352 -077 , פקס : 077-4438049  מייל :ALONANKERR@GMAIL.COM 
המשרד ממוקם ברח' פתח תקווה 43 , נתניה. (קומת קרקע).
לייבסיטי - בניית אתרים